Pusťte si barvy do ložnice

06.06.2017

Člověk stráví v ložnici asi třetinu svého života. Proto je velmi důležité, jak místnost, ve které čerpáme nové síly, vypadá. Kvalitní matrace, přikrývka, ale ani luxusní povlečení pro pocit dokonalého pohodlí nestačí. Stejně důležitá je i celková atmosféra v místnosti, a tu určuje výběr vhodné barvy stěn a jejich kombinací.

Světelnost a vitalita

Příjemná hra zelené a bílé vaši ložnici oživí. Touto kombinací si vyčarujete útulný prostor, ve kterém budete rádi lenošit i během dne. Nebojte se experimentovat. Zelená nabízí množství příjemných odstínů, které vám poskytují pocit klidu. A pokud hledáte bílou barvu, se kterou budete nad míru spokojeni, vyzkoušejte Pure White od Tikkurily. Její vynikající krycí schopnosti dodají vašim stěnám dokonalý vzhled.

Inspirujte se nejnovějšími trendy

Firma Pantone, celosvětový lídr v oblasti komunikace barev, každý rok vybírá odstíny, které na dalších 12 měsíců ovládnou svět módy i bytového designu. Tento rok vybrali odstíny hned dva-modrý odstín Serenity (TVT H353) a odstín růžové Rose Quarz (TVT G328). Obě barvy vytvářejí příjemnou atmosféru a sjejich kombinací roztancujete svůj domov. Dívčí růžová mu dodá nádech tepla a harmonie. Modrá vzdušná jako nebeská obloha vám zase navodí příjemné sny. A v kombinaci s bílým stropem a světlým nábytkem bude vaše ložnice vypadat přímo skvostně.

Ložnice v modré barvě.
 

Pastel na dobrou noc

Velmi vhodné a i oblíbené jsou pastelové a neutrální odstíny, které se dají využít v ložnicích pro všechny věkové kategorie. Sáhnětě po některým z překrásných pastelových odstínů barvy Feelings Interior Paint. Jejich velkou výhodou je fakt, že je možné je navzájem kombinovat. Lososovou s akvamarínovou nebo levandulovou s vanilkovou. Vaši ložnici tak celkem jednoduše proměníte na pastelové království!


Ložnice v pastelových a neutrálních odstínech.

Čemu se vyhnout

Výrazné odstíny oranžové nebo červené se do ložnice nedoporučují, protože mají negativní vlyv na kvalitu našeho spánku. Pokud nechcete, aby mělo vaše dítě problém s usínáním, vyhněte se i sytým odstínům žluté. Pro děti nejsou vhodné ani tmavé odstíny. Stejně si třeba dávat pozor na příliš velké barevné kontrasty, které by na vás mohly působit rušivě. Všem milovníkům divokých barevných kombinací doporučujeme realizovat se v jiných místnostech svého příbytku.


Jak opticky zvětšit prostor

Malé místnosti by jsme měli vymalovat světlými barevnými odstíny, čímž prostor opticky zvětšíme. Důležité je i správné osvětlení. Velká a vhodně orientovaná okna nám pomohou. Když je však v místnosti nemáme, o to důležitější je výběr barev světlých odstínů na stěny a dekorací místnosti. Světlo může být i umělé. Dobře zvolené osvětlení dokáže zázraky.

Méně je víc

V ložnici se vám bude o mnoho příjemněji usínat, pokud v ní bude dominovat pouze pár barev. Ideální je, když použijete maximálně 4 barvy, přičemž barva stěn by neměla být v ostrém kontrastu s barvou nábytku. Stejně důležitý je i výběr ložního prádla. Zvolte si ho tak pečlivě, aby ladilo s celkovým stylem vaší ložnice. 

Nechť se už rozhodnete pro jakoukoli barevnou kombinaci, přejeme vám krásné sny ve vaší ložnici!

Zpět