Klasické terakotové květináče dostanou nový kabát

22.09.2017

Pomalované květináče jsou jednoduchým způsobem, jak si vytvořit příjemnou výzdobu v interiéru i v exteriéru.

Rychle a jednoduše

Jednoduchý způsob na vytvoření pěkných květináčů je použití maskovací malířské pásky a barvy různých odstínů. Když budete mít květináče v interiéru, můžete sáhnout po jakékoliv z interiérových barev, např. Finkolora Essence či Optiva Colour. Když si chcete svým obnoveným květináčem zkrášlit terasu či zahradu, použijte barvy, které odolávají povětrnostním vlivům, např. Finkolora Facade nebo Finngard Concrete.

Olepování terakotového květináče páskou.

V horní časti květináčů jsme se rozhodli vytvořit dva různé vzory - jeden s pruhy s rozdílnými rozestupy a jeden s trojúhelníkovým vzorem. Vzory a i odstíny barev můžete vybrat podle vaší nálady a chuti. Představivosti se meze nekladou.

Malování terakotového květináče.

Na dosažení ostrých okrajů při malovaní použijte maskovací pásku. Musí být přitom pevně přitlačená na povrch a ohnutá přes okraje květináče. Když je páska na místě, malým oválným štětcem naneste barvu. Pásku ihned po natření odstraňte a nechte barvu zaschnout.

Květináč svítící ve tmě

Květináče svítící ve tmě budou zajímavým zpestřením každé domácnosti, případně zahrady.  A nemusíte přitom kupovat speciální květináče na baterky. Postačí, když obyčejný květináč natřete speciálním lakem Taika Glow, který svítí ve tmě.

Na květináč nejprve naneste podkladovou bílou barvu Optiva Colour. Dbejte na to, abyste vytvořili jednolitou plochu. Podpoříte tak výsledný svítící efekt. Po zaschnutí neneste na květináč Taiku Glow. Můžete přitom natřít celý květináč nebo můžete využít nějakou pěknou šablonu. Na květináč ji připevníte maskovací malířskou páskou a motiv vymalujete užším štětcem. Případně můžete použít houbičku, kterou nanesete lak velmi jednoduše, tzv. tupováním, tedy přitlačením houbičky.

Zářící efekt se nejlépe projeví v husté tmě a potrvá až 6 hodin. Vyžaduje se přitom dostatečně velký světelný příjem před setměním.

Hravé květináče s nápisy

Na květináč si můžete namalovat i libovolný motiv s tabulovou barvou Liitu, na kterou si potom můžete napsat křídou, co jste si zasadili.

Opět máte několik možností, jak při práci postupovat. Tabulová barva je dostupná v klasické černé barvě, možné je jí i natónovat do více než 100 různých odstínů. Natřít si tak můžete celý květináč jedním odstínem, případně jich můžete zkombinovat několik s použitím šablony se zajímavým motivem.  Potom už jen stačí do květináče zasadit bylinky a do obrázku z tabulové barvy napsat jejich název, případně milý vzkaz.

černé květináče    Květináče namalované tabulovou barvou Liitu.    Terakotové květináče namalované tabulovou barvou Liitu.

Zpět