Ošetření dřevěné terasy

03.06.2019

Terasa je nádherným doplňkem rodinného domu. Spojuje ho se zahrádkou, je místem pro večerní posezení s přáteli, prostorem k odpočinku po dlouhém pracovním dni. Pohodlná zahradní sedačka na terase, teplé sluneční paprsky a můžete odpočívat. Toužíte po dřevěné terase, ale obáváte se, že péče bude těžká a náročná? Zvolením správného oleje a správného nářadí, ošetření terasy bude nejen důkladné, ale i jednoduché a zvládnete to hravě i sami.

Drevená terasa

Terasové nářadí

Terasové nářadí od švédské společnosti Anza je mimořádně vhodné pro natírání pigmentovaných olejů, mořidel a lazur na dřevo. Zabraňuje nevzhlednému překrývání. Široká podložka dělá práci rychleji a poskytuje lepší výsledek než váleček. V případě opotřebení je možné hlavici vyměnit, a tedy není nutné kupovat celé nové terasové nářadí, ale stačí si jen zajistit novou náhradní hlavici. Terasové nářadí je možné nasadit na prodlužovací tyč, která nejen usnadňuje a urychluje práci, ale protože se nemusíte krčit, nezatížíte tolik páteř. Spoj mezi hlavicí a tyčí je dokonale pevný a časem se jeho síla nemění. Na prodlužovací tyč je možné nasadit i štětec, kterým se snadno dostanete do těžce dostupných míst či hlubších spár.

Nasadenie štetca a valca na prodloužovací tyč ANZA.

Olej na dřevo

Rozpouštědlový olej Valtti Wood Oil od finské společnosti Tikkurila obsahuje vosk a je určen na dřevo v exteriéru. Tento olej je vhodný na nové nebo dříve olejem ošetřené dřevo pro venkovní použití, také pro tvrdé, tepelně upravené, impregnované a neošetřené dřevo. Doporučujeme natónovat výrobek, protože poskytne lepší klimatickou ochranu než bezbarvý výrobek. Kromě terasy je možné jej aplikovat na zahradní nábytek, schody, ploty, zábradlí, kryté balkony a pod. Valtti Wood Oil chrání dřevo vůči vlivům počasí a nečistotám.

Valtti Wood Oil, tradiční olej na dřevo v exteriéru.

Postup

Povrch, který má být natíraný musí být suchý. Před aplikací oleje je třeba povrch očistit od nečistot a prachu. V případě potřeby omyjte povrch s Tikkurila Homeenpoisto (odstraňovač plísní). Před aplikací a během použití Valtti Wood Oil důkladně promíchejte. Naneste olej štětcem nebo terasovým nářadím plynule tak, aby se olej vstřebával do dřeva rovnoměrně. Aby nedocházelo k překrývání barvy, aplikujte souvislé vrstvy podél celého povrchu rovnoměrně plynulými pohyby. Okamžitě setřete přebytečný olej. Po aplikaci oleje bude ošetřené dřevo mírně tmavší. Údržbu provádějte podle potřeby. Povrchy vystavené povětrnostním vlivům mohou vyžadovat údržbu minimálně jednou, ideálně dvakrát ročně.

Ošetření terasy olejem Valtti Wood Oil terasovým nářadím Anza. Aplikace Valtti Wood Oil štětcem na prodlužovací tyči Anza.

Jak ošetřit dřevěnou terasu s Anza nářadím a Tikkurila Valtti Wood Oil si můžete prohlédnout i v našich videích:

Zpět