Malujte kvalitně a rychle s dobrou malířskou výbavou

04.09.2018

Výběr barvy
Užitečným nástrojem, který minimalizuje vaše náklady, je Poradce při výběru barvy, který vám v závislosti na povrchu, ploše a materiálu nabídne alternativy výrobků v různé cenové hladině, a současně vám doporučí, kolik balení barvy máte koupit. S kvalitními barvami od společnosti Tikkurila je malování snadnější.

Malování štětcem Anza.

Výběr nářadí
Pokud již máte vybranou barvu, která vyhovuje vašim představám, potřebujete malířskou výbavu, která vám umožní nanášet barvy. Barvu rozmícháme v kýblu na barvu. Malířské válečky jsou při malování v interiéru efektivnější než štětky a štětce, protože umožňují úhlednější malování. Naopak, štětce jsou potřebné k malování detailů. Malujeme jimi v těsné blízkosti elektrických zásuvek, vypínačů, parapetních desek nebo dveří. Neméně potřebnou součástí malířské výbavy jsou také stírací mřížky, o které válečky otíráme, aby nám barva nekapala. Hodí se také dostatek krycí malířské pásky, kterou důkladně oblepíme styčné plochy. A nesmíme zapomenout ani na ochranné rukavice.

Které válečky jsou nejvhodnější?
Komplikované povrchy je vhodné malovat užším válečkem. Užšího válečku (10 cm) je vhodné použít i v okolí zakrývací pásky. K dostání jsou i speciální rohové válečky, které jsou ideální k malování v rozích. Pokud se je nechcete kupovat, stačí i užší válečky. Na větší plochy je vhodný standardní váleček (27 cm).
 
Co se týče délky vlasu, jsou válečky s kratším vlasem ideální na hladký povrch. Při malování válečkem s delším vlasem je nutné postupovat pečlivě a váleček otírat o stírací mřížku tak, abychom na stěně nezanechali nechtěnou texturu. Na užší válečky nepotřebujeme stírací mřížku. Po namočení do barvy je necháme okapat a přebytečnou barvu odstraníme otřením ve vaničce na barvu.

Maľovanie valcom Anza.

Je vhodné zvážit také délku násady na váleček. Pokud si koupíte delší násadu, nebudete tolik namáhat ramena. Při malování stropu připevněte váleček na teleskopickou tyč.

Stříkací pistole
Osobitým fenoménem jsou stříkací pistole. Zatímco při malování válečky a štětcem musíme hodiny čekat, než budeme moci nanést druhý nátěr, stříkací pistole nabízejí úsporu času. Při obnově bílé barvy nebo nanášení pastelových odstínů stačí barvu na příslušný povrch jednou nastříkat. Sytější barvy si žádají dvě vrstvy.

Zásadou používání stříkací pistole je, že tryska musí vždy směřovat kolmo na stěnu. Pistole je vhodná na komplikovaný povrch, jako je vodovodní potrubí či radiátor.

Umytí nářadí
K tomu, abychom mohli malířské nářadí znovu použít a předešli tak zbytečným výdajům během dalšího malování, musíte všechny válečky, štětce, štětky, škrabky, vaničky i stříkací pistole důkladně umýt vhodným čisticím prostředkem v závislosti na druhu barvy.

Zpět