Jak si vybrat správný válec a rám

03.03.2019

Není válec jako válec a není rám jako rám. Společnost Anza má k dispozici široký výběr kvalitních válců a rámů na válce. Každý z válců má svá specifika, zatímco jeden je vhodný na velké plochy, jiným jednoduše vymalujete těžší dostupná místa. Jak si správně vybrat rám a válec? Pojďte se s námi na to podívat.

Rámy

Základní rozdělení Anza rámů:

  • rámy s ložisky (MAXI) napr. ELITE MAXI FRAME
  • rámy bez ložisek tloušťky 8 mm (MAXI PO-PO SYSTEM) napr. ELITE MAXI FRAME PO-PO SYSTEM
  • rámy bez ložisek tloušťky 6 mm (MIDI / MINI) napr. ELITE MINI FRAME LONg

Elite maxi frame  Elite maxi frame po-po system  Elite mini frame long

Rámy Anza jsou buď z oceli nebo z hliníku. Rámy z oceli jsou těžší, ale méně ohebnější, což je výhodou při natírání fasád. Hliníkové rámy jsou ultra lehké, a tudíž je s nimi snadnější manipulace.

Platinum maxi frame aluminium po-po system  Elite maxi frame po-po system

Rámy o tloušťce 6 mm jsou v provedení různých délek. Ocelový rám může mít 23 cm (ELITE MINI FRAME), 30 cm (ELITE MINI FRAME SHORT) a 54 cm (ELITE MINI FRAME LONG).

Elite mini frame  Elite mini frame short  Elite mini frame long

K dispozici je i speciální vidlicovitý ocelový rám Anza (ELITE FORKED FRAME), vhodný pro válce se šířkou 45 cm a velikostí maxi. Dodává se s koncovými víčky a ložisky na obou koncích.

Elite forked frame

Speciální Rám s válcem na rohy (RILON CORNER ROLLER) je vhodný na malování rohů.

Rilon corner roller

Tyče

Všechny rámy značky Anza je možné použít s prodlužovací tyčí Anza, která Vám usnadní práci. Stačí rám jen nasadit na tyč a už nepotřebujete žebřík abyste vymalovali strop či vysokou stěnu. (Foto v pořadí zleva do prava: PLATINUM PRO EXTENSION POLE CARBON TECH, PLATINUM EXTENSION POLE, ELITE EXTENSION POLE, ERGO EXTENSION POLE)

Platinum pro extension pole carbon tech  Platinum extension pole  Elite extension pole  Ergo extension pole

Válce

Válce dělíme podle velikosti:

  • MAXI (rámy s ložiskem)
  • MAXI PO-PO (rámy 8 mm)
  • MINI A MIDI (rámy 6 mm)

Dále válce dělíme podle natíraného povrchu, na který se bude aplikovat barva. Je rozdíl, jestli budete malovat stěnu, nábytek, dřevo či zdivo.

  • Válce pro jemné povrchy – bílé válce Anza jsou vhodné na dveře, vybavení kuchyní či nábytek, který má zcela hladký povrch. Válečky na jemný povrch jsou charakteristické zejména svým krátkým vlasem.

valce ANZA na jemný povrch

valce ANZA na stredný povrch

  • Válce pro hrubé povrchy – růžové válce Anza se používají na natírání omítkových fasád, dřevěných fasád, stropů ve sklepích, vnějších stěn a neohoblovaného dřeva. Válce na hrubý povrch jsou charakteristické dlouhým vlasem, který umožňuje pokrytí drsných a nerovných povrchů.

valce ANZA na hrubý povrch

valce ANZA na špeciálny povrch

Pokud máte v plánu malovat, můžete nás kdykoliv kontaktovat a my Vám poradíme. Kromě toho na našich prodejnách najdete nejen široký sortiment barev značky Tikkurila, Finkolora a malířských nářadí Anza, ale i odborné poradenství. Rámy a válce najdete v záložce NÁŘADÍ.

Zpět