Hurá do zahrady

21.04.2021

Napadlo vás někdy, že i starý kolečko můžete přemalovat? Postačí vám k tomu speciální odolná barva Unica, čistič Maalipesu, smirek, houba, váleček a štětec.

Očištění kolečka

Kolečko si nejprve pořádně očistíme. Pokud z něj opadává barva, použijte smirek a jemně ho přebruste. Pak použijte Maalipesu, alkalický čisticí a impregnační prostředek.

      

Neředěný čistič naneste na povrch houbou a nechte několik minut působit. Potom povrch důkladně opláchněte vodou. Maalipesu očistí povrchy nejen od nečistot ale také od mastnoty, oleje či vosku. Vytváří matný povrch, který zlepšuje přilnavost nového nátěru.

Natírání

Kolečko natřete s použitím nátěru Unica a malého nábytkového válečku. Hodí se vám zejména na rovné větší plochy. S detaily se vyhrajete s použitím štětce. S druhým nátěrem počkejte dokud barva pořádně zaschne. Povrch je suchý již po 2 hodinách, ale přetíratelný je až po 16 hodinách!

     

Unicu lze natónovat do velkého množství odstínů. Odstín, který se vám bude nejvíce hodit do vaší zahrady si přitom můžete vybrat ze vzorníku Symphony nebo Feel the color. Na náš projekt se použil odstín N439 Abyss.

     

Zpět