Vyrobte si postel z palet jednoduše a bezpečně jako náš Juraj

01.09.2019

Nábytek a bytové doplňky z palet jsou dnes opravdu v módě. Palety lze použít na všechno možné, je to na vás, co z nich vyrobíte a jak budou zkrášlovat váš domov. Při výrobě nábytku z palet nejen ušetříte, ale oživíte svou domácnost originálním kouskem, který jen tak někdo jiný nemá.

Netradiční paletovou postel si udělal i náš Juraj. Jak postupoval si můžete přečíst níže.

Příprava palet

Jako první si Juraj zajistil palety. Počet a jejich velikost závisí na tom, jak má Vaše budoucí postel vypadat a jaké má mít rozměry. Tuto postel si dělal 15 - letý teenager, takže jemu je dostačující jednolůžková postel, která se bez problémů vejde i do menšího dětského pokoje. Juraj si udělal postel do tvaru L, protože chtěl mít malou část palet vymezenou na odkládací prostor.

Juraj si zajistil čtyři palety a všechny postupně pořádně přebrousil a očistil od případných nečistot a prachu.

Broušení palety Čištění dřevěné palety.

Výroba postele

Na očištěné a obroušené palety Juraj aplikoval 2 nátěry akrylátové nízko zápachové, vodou ředitelné barvy Feelings Furniture Paint značky Tikkurila. Tato barva se nejen snadno aplikuje, výborně kryje, ale po zaschnutí má atraktivní povrch, který má vysokou odolnost proti otěru a dá se snadno čistit. Je vhodná na dřevěné i kovové vnitřní povrchy.

Možná se ptáte, zda tato barva je pro Jurajovo zdraví bezpečná? Samozřejmě, že ano, protože tato barva splňuje nejpřísnější emisní normy (certifikace M1) a také evropskou normu pro povrchovou úpravu hraček a dětského nábytku. Takže bez obav tuto barvu můžete použít např. na postýlku pro vaše miminko či nábytek do dětského pokoje.

Na aplikování barvy Juraj použil štětec a válec značky Anza. Toto nářadí mu práci ještě více usnadnilo díky preciznímu zpracování a ergonomickému tvaru.

Malování palety barvou Feelings Furniture paint. Malování dřevěné palety válečkem.

Když zaschl i druhý nátěr barvy, Juraj už jen přemístil palety do dětského pokoje, rozložil je a spojil do požadovaného tvaru spojovacím materiálem. Aby se mu pohodlně spalo si samozřejmě zajistil matraci, přikrývku a polštář.

Juraj si zvolil neutrální bílý odstín. Avšak pokud byste chtěli něco veselejší či tmavší, není problém. Barvu Feelings Furniture Paint lze natónovat do široké škály pestrých, jemnějších a tmavších odstínů. Určitě mezi nimi najdete i ty své oblíbené odstíny.

Postel z dřevěných palet natřená barvou Feelings Furniture Paint. Teenager si sám vyrobil postel z dřevěných palet.

Tuto postel si dělal mladý šikovný teenager a pro něj to byla hračka. Určitě to zvládnete i Vy a díky barvě Feelings Furniture Paint to bude nejen jednoduché, ale také bezpečné, protože barva splňuje nejpřísnější emisní normy.

Zpět

Tipy a rady k malování

Nechte si na email zasílat tipy a rady k malování. Vaše údaje nebudou použité pro třetí strany a kdykoliv se můžete v zápatí e-mailu odhlásit