Předělávka kanceláře: Pryč s šedým průměrem, zapůsobeny barvami

2018-01-15 00:00:00

Víte jak způsobit radost v práci vašim kolegům? Chtěli byste se cítit v práci jako doma? Díky správnému výběru odstínu barev, můžete působit pozitivní i negativní? Jak působit pozitivně? Čtěte dále ...

Moderní společnosti vkládají do svého firemního image nemalé částky. Stačí málo, aby se z vašeho prostoru stal výjimečný prostor.

Mnohé sídla firem a jejich fasády již z dálky přitahují pohledy. Jádrem každé společnosti jsou kancelářské a výrobní prostory, výkladní skříní zase ty obchodní a reprezentační. Korporátní barvy, často i se speciálním odstínem, možná přinést i do interiéru.

Stačí málo, aby se z unifikovaného prostoru stal výjimečný prostor, odrážející preciznost, vkus, dlouholeté zkušenosti a důraz na kvalitu.

Pokud pracujete s kovem, dřevem nebo minerálními materiály či polymery, inspirujte se při renovaci svých firemních a kancelářských prostor jejich strukturami a texturami. Pokud firma vyrábí vzduchotechniku, sehnat ten správný tón pozinkovaného plechu není žádný problém. Tipem mohou být výrobky TIKKURILA, které specialisté na barvy natónují podle vašich představ.

Jak dát vašim zaměstnancům či kolegům více kreativních nápadů a psychickou pohodu?

Opticky sladěné prostory dodávají zaměstnancům na pracovišti optimální psychickou pohodu, více kreativních nápadů nebo ochotu zůstat v práci déle, aby dokončili svou práci, případně v daný den udělali něco navíc.

Pokud vlastní administrativní prostory vnímáte jako nudné a fádní, věřte, že stejně je vidí a vnímají i vaši zaměstnanci, ještě výrazněji vaši obchodní partneři. Bílá, ačkoli čistá, nově vymalovaná kancelář se každému rychle omrzí. Určitě jste si ale všimli, co s takovým prostorem dokáží udělat pronikavé sluneční paprsky. Stěny ožijí, bílé plochy pokryjí žlutými tóny a kancelář ožije. Ale jen na pár momentů. Barva slunce, žlutá, rezonuje optimismem. Její odstíny příznivě ovlivňují dobrou náladu, ale nemusí to být vždy ty nejvýraznější tóny. Stačí zvážit, kolik hodin prostor osvětlují přímé sluneční paprsky nebo rozptýlené denní světlo ve srovnání s umělým osvětlením. Díky živým barvám se vám podaří vytvořit organický a kreativní prostor, který zaměstnancům dodá tvůrčí energii. Vhodných kombinací existují stovky a dokáží více než jen oblékat velké plochy stěn.

Jaký správný odstín použít? Chcete prostor opticky zvětšit či zmenšit?

Pokud si chcete dopřát trochu barevného pohodlí, nezapomeňte přihlížet na barevnost jednotlivých kancelářských prostor a na orientaci místností vůči slunci, stejně také na jejich prostorovou a tvarovou rozmanitost. Prostřednictvím barev dokážete zvětšit nebo zmenšit prostor, podle toho třeba zvážit i to, jak silný odstín barvy vybrat. Světlé stěny snesou i tmavší tóny, ale naopak to nemusí tak dobře fungovat. Tmavé stěny v tmavých místnostech přispějí k depresi a demotivaci, budou působit spíše jako trest než benefit. Zkombinováním několika odstínů jedné barvy dosáhnete efekt, který prohloubí prostor. Barvy mají zásadní psychologický význam. Dobrou na inspiraci a sebevyjádření je žlutá naopak místnost jen v bílé barvě odráží přátelskou atmosféru a podle feng šuej symbolizuje mužský princip, do kterého vnesete ženský prvek tmavším odstínem. Za moderní a neutrální se dnes považují jantarová, okrová, antracitová nebo barva pálené hlíny.

Tip: TIKKURILA je významná tím, že má největší počet odstínů na trhu (například vzorník Symphony má až okolo 2 400 odstínů). A proto není problém namíchat přesně tolik odstínů a v takovém množství, kolik jen budete potřebovat. Od metru čtverečního, po celé velké plochy. A pokud by vám přece jen barva chyběla, společnost Dejmark vám dokáže namíchat odstín z katalogu znovu a znovu.

Zpět

Tipy a rady k malování

Nechte si na email zasílat tipy a rady k malování. Vaše údaje nebudou použité pro třetí strany a kdykoliv se můžete v zápatí e-mailu odhlásit