Oživte starý nábytek novou barvou

2018-01-15 00:00:00

Pokud máte v domácnosti staré kusy nábytku a nevíte co s nimi, zkuste je oživit novým nátěrem a dodat jim tak šmrnc. Ne vždy totiž platí, že věci, které už jsou staré, patří na smetiště. Pokud nábytek působí fádním a omšelým dojmem, přesto je stále funkční a využitelný, postačí, když ho natřete zajímavou barvou a najednou bude působit jako zcela nový doplněk do vaší domácnosti.

S barvami Tikkurila dodáte jakémukoliv staršímu nábytku zcela nový vzhled. Je jen na vás, zda preferujete přírodnější nebo sytější barvy. Některé zvýrazní kresbu dřeva a podtrhnou jeho charakteristický ráz. K dispozici jsou však i takové, které nekopírují vzhled dřeva a po aplikování se slijí, díky čemuž zůstane povrch dokonale hladký a bez stop po štětci.

Dekorujte starý nábytek.

Jakékoliv povrchy ze dřeva nebo kovu lze natřít vámi vybranou barvou, a navíc je dekorovat. S různými šablonami se dají na nábytku vytvářet obrazce, které fádnímu staršímu nábytku dodají život. Fantazii se meze nekladou, je jen na vás, zda vám více imponuje jednobarevný nábytek, nebo nápadité tvary. Se šablonami na něm vytvoříte pravidelné či nepravidelné pásy, květiny či jiné obrazce.

Tip: Pokud máte v domácnosti staré dveře a přemýšlíte nad koupí nových, možná postačí, když je natřete novou barvou. Nemusíte se jich hned zbavovat, zkuste to vyřešit šalamounský a udělat ze starých dveří stylový doplněk. Pokud na ně zkusíte aplikovat nějaký obrazec, případně jejich dotvořit jinou barevnou dekorací, jistě nic nezkazíte. Například barva Miranol dekorativní paint lze použít na zdobení a je dostupná ve zlatém, stříbrném a měděném provedení.

Šetrné k životnímu prostředí a zdraví.

Barvy Tikkurila na nábytek jsou kvalitní a ekologické. Barvy Empire alkyd paint, Miranol alkyd paint, Feelings Furniture paint splňují požadavky směrnice a normy EU a jsou vhodné k použití i k povrchové úpravě hraček, malých dětských postýlek a jiného nábytku. Patří do emisní třídy M1 a mají nízký obsah těkavých látek. Mohou s nimi přijít do styku těhotné ženy i děti.

Malujme s dětmi hračky

Jelikož vybrané barvy Tikkurila na dřevo a kov jsou vhodné i pro úpravu hraček, zkuste se spolu s nimi kreativně realizovat a vytvořte ze starých dřevěných hraček nezvyklé. Pokud najdete doma například staré dřevěné kostky, můžete je natřít různými barvami a potěšit tak ratolesti. Radost budou mít nejen z natírání hraček, ale hlavně z toho, že se s nimi nakonec budou moci zahrát.

Děti milují barvy. Vzhledem k tomu, že šetrné barvy Tikkurila jsou vhodné i na dětský nábytek, můžete jim z dětského pokojíčku vytvořit barevný ráj. Dřevěné, ale i kovové postýlky nebo skříňky budou rázem vypadat jako nové. Proměňte dětem nábytek v pokoji k nepoznání jednoduchým barevným nátěrem.


Tip: Doplnit nezvyklé pokojíček můžete i tabulovou barvou na stěnu. Děti tak budou moci kreslit po stěně křídou a vy nebudete mít obavy z toho, že je nutné nově malovat. Můžete jim část stěny vymalovat i magnetickou barvou a jejich díla na výkresech připnout magnetkami. Vyhnete se tak nutnosti použití hřebíků.

Jednoduchá údržba nábytku

Dřevěný či kovový nábytek ošetřený barvami je velmi jednoduché udržovat čistý. Nábytkové barvy jsou totiž omyvatelné saponáty, takže budete mít doma vždy čistě.

Zpět

Tipy a rady k malování

Nechte si na email zasílat tipy a rady k malování. Vaše údaje nebudou použité pro třetí strany a kdykoliv se můžete v zápatí e-mailu odhlásit