Kouzelná Taika

17.04.2020

Taika, od finské značky Tikkurila, vám vykouzlí nádherné zakončení vzhledu vašich stěn v interiéru. Pokud preferujete atraktivní zářící stěny před běžnými, tak si Taiku přímo zamilujete. S Taika, z vašich stěn, uděláte vkusný a netradiční designovým prvek. Přečtěte si více o jednotlivých produktech Taika.

Taika Glow

Jde o speciální svítící lak ve tmě. Lak je vodou ředitelný, transparentní, a aby ve tmě svítil, vyžaduje dostatečný příjem světla před setměním. Svítící efekt vytvoří až na 6 hodin. Lak na jedné straně je vhodné použít pro bezpečnostní účely např. vyznačit východ, vodící čáry, únikové cesty a pod. A na druhé straně, lakem nádherně rozzáříte dětské pokojíčky. Namalujte svým dětem měsíc a hvězdy, které jim v noci zazáří. Taika Glow má velmi jemný žlutý odstín na bílé stěně.

Namalované hvězdy lakem Taika Glow Namalovaný měsíc lakem Taika Glow Namalované budovy lakem Taika Glow

Taika Pearl Paint

Vodou ředitelná tónovatelná barva s perleťových efektem. K dispozici jsou dvě báze, stříbrná a zlatá. Každou z nich lze natónovat do několika krásných barevných perleťových odstínů. Perleťovou barvu Taika Pearl Paint se doporučuje použít na jednu stěnu v interiéru a tak ji ozvláštnit. Je možné ji aplikovat i na dekorační omítku Tunto Hieno nebo Tunto Karhea, čímž se vytvoří zajímavější výsledek. Díky různým malířským technikám je možné dosáhnout netradičních výsledku.

Taika Pearl Paint - Calypso 2023 Taika Pearl Paint - Uranus 2077 Taika Pearl Paint - zlatá

Taika Pearl Glaze

Taika Pearl Glaze je glazura s perleťovým efektem. Stejně jako i Taika Pearl Paint má dvě báze, zlatou a stříbrnou. Každou z nich lze natónovat do pestrých odstínů. Nicméně rozdíl mezi nimi je ten, že Taika Pearl Glaze je poloprůhledná a tedy její konečný výsledek ovlivňuje odstín povrchu, na který se bude glazura nanášet. Glazuru je vhodné aplikovat např. na interiérovou barvu Feelings Interior Paint. Při změně světla se mění efekt natřeného povrchu. I s touto glazurou se dají dělat různé zajímavé malířské techniky.

Taika Pearl Glaze - Titania 2087 Taika Pearl Glaze - Dione 2088 Taika Pearl Glaze - Cordelia 2090

Taika Stardust

Chtěli byste mít stěny obsypané hvězdným prachem? Ani to pro Taiku není problém. V nabídce je plně matná průsvitná glazura Taika Stardust. Jelikož jde o průsvitnou glazuru, i v tomto případě konečný výsledek je ovlivněni podkladovou barvou. K dispozici je báze stříbrná a zlatá, takže tzv. hvězdný prach na stěnách může mít zlatý nebo stříbrný efekt. Používá se hlavně na vytváření zajímavých vzorů na stěnách, které jsou samozřejmě předem ošetřeny interiérovými barvami. Dobré reflektory, boční světlo nebo přírodní světlo zdůrazňují efekt glazury.

Aplikace Taika Stardust na stěnu Aplikace Taika Stardust - obývací pokoj Taika Stardust - stříbrná

Zpět

Tipy a rady k malování

Nechte si na email zasílat tipy a rady k malování. Vaše údaje nebudou použité pro třetí strany a kdykoliv se můžete v zápatí e-mailu odhlásit