Koupelna bez obkládaček

2018-01-23 00:00:00

Obkladačky jsou jasnou volbou snad do každé koupelny. Pokud však toužíte po moderním a netradičním řešení, sáhněte po omyvatelných nátěrech. Místnost tak získá útulnější a originálnější vzhled.

Koupelna je specifický prostor, protože je vystavena větší vlhkosti a vodní páře jako ostatní místnosti. Jako její ochranu proto doporučujeme použít voděodolný systém Feelings od finského výrobce barev Tikkurila.

Voděodolný nátěrový systém Feelings

Společnost Tikkurila, která byla založena ve Finsku před více než 150 lety, je uznávaná pro výrobu kvalitních nátěrů s výjimečnou trvanlivostí. Takový je i voděodolný nátěrový systém Feelings, který se skládá z nátěru Feelings Moisture Stop, Feelings Universal Primer a Feelings Extra Durable.

      

Abyste dosáhli vysokou odolnost vůči mastnotě, vlhkosti a plísním dodržte následující postup práce.

Povrch musí být před aplikací čistý, suchý a odmaštěný. Vhodným tmelem do vlhkých prostor opravte praskliny, díry po hřebících či jiné nerovnosti.

Jako první na stěny aplikujte Feelings Moisture Stop – vodou ředitelný nátěr proti vlhkosti a plísním, který zlepšuje odolnost vnitřních stěn. Před použitím nátěr dobře promíchejte a štětcem nebo válečkem aplikujte 2 vrstvy. Čas mezi nátěry by měl být 2-4 hodiny. První nátěr zřeďte vodou v poměru 1: 1. Druhý nátěr naneste na stěny neředěný.

Po zaschnutí aplikujte na stěny Feelings Universal Primer – základní rychleschnoucí barvu, která odolává čisticím prostředkům i slabým rozpouštědlům. Vhodné je Feelings Universal Primer podtón podle vrchního odstínu.

Jako poslední naneste na stěny 2 vrstvy Feelings Extra Durable. S ním budou vaše stěny v koupelně dokonale chráněny před plísněmi. To však není všechno. Zkoušky provedené v souladu s finskými normami a normou ISO 2812 potvrdily, že výrobek se vyznačuje vysokou odolností vůči chemikáliím, které jsou součástí mnoha čistících prostředků. Díky tomu si Feelings Extra Durable zachovává původní barvu po dlouhou dobu. Výhodou barvy je i skutečnost, že namalovaný povrch nepřitahuje prach a ani nečistoty. Barvu lze natónovat do libovolného odstínu (dle vzorníku Interiérové ​​odstíny). 

Neomezené možnosti změny

Voděodolný systém Feelings nabízí zcela nové možnosti pro nadšence interiérového designu a lidi, kteří mají rádi časté změny. Systém byl navržen pro vícenásobné přetírání a kromě toho, při zdobení interiéru koupelny můžete použít množství technik a dekorativních nástrojů, jako například zdobení stěn pomocí šablon.

Nespornou předností nátěrů je široká škála odstínů, které můžete použít. Navíc, s barvami se pracuje poměrně jednoduše a zvládnete to i svépomocí.

Snadná údržba

Systém Feelings je také velmi praktickým řešením. Může se kombinovat s glazurou a jinými vodotěsnými povrchy. Údržba je také jednoduchá. Stejně jako obkladačky, i stěny můžete očistit vlhkým hadříkem s přídavkem saponátu. Vyhnete se však náročnému čištění spár. 

Takto vymalovanou koupelnu můžete zařídit např. výraznějšími designovými předměty, ale hezčí v ní vynikne i obyčejná bílá sanita.

Zpět

Tipy a rady k malování

Nechte si na email zasílat tipy a rady k malování. Vaše údaje nebudou použité pro třetí strany a kdykoliv se můžete v zápatí e-mailu odhlásit