Zlaté oříšky jako vánoční dekorace

03.12.2019

Vánoce už doslova klepou na dveře. No ještě předtím, než zasedneme za štědrovečerní stůl a horlivě budeme rozbalovat dárky, musíme napéct a vyzdobit naše příbytky. Pokud patříte mezi vášnivé dekoratéry a ve volném čase vyhledáváte DIY práce, tento článek se vám určitě zalíbí. Ukážeme vám v něm jako si uděláte nádhernou vánoční dekoraci z vlašských oříšků rychle a jednoduše. Tak pojďme na to.

1. Krok - Oříšky

Prvním vaším úkolem je zajištění celých vlašských oříšků, možná už máte doma zásobu, ne-li v supermarketech se určitě najdou.

Oříšky jako vánoční dekorace

2. Krok - Sprej na dekoraci

Vlašské oříšky jako takové jsou krásné, mají nádhernou strukturu, a proto jsou skvělou dekorací. Nemluvě o tom, jak výborně chutnají a jak jsou zdravé. I přesto, že jsou velmi zdravé, oříšky nyní jíst nebudeme. Jak jsme uváděli výše, uděláme si z nich krásnou zlatou dekoraci. Na to, aby se staly oříšky zlaté budete potřebovat sprej Maston Decoeffect Gold. V případě, že by vám tato barva nevyhovovala a preferujete metalické odstíny stříbrné nebo měděné, nezoufejte, oříšky si můžete vyrobit i v zmíněných barvách, jen si místo "zlatého" spreje Maston zabezpečte "stříbrný" Maston Decoeffect Chrome, nebo "měděný" Maston Decoeffect Copper.

Když si zabezpečíte vámi vybrán sprej už jen oříšky jednoduše nastříkáte z každé strany. Oříšky nastříkejte dvěma vrstvami (každá musí pořádně proschnout). Popřípadě si můžete do zlata obarvit šišky, větvičky z jehličnatých stromků. Pozor, předtím, než začnete předměty stříkat, oblečte si staré oblečení a v prostoru kde budete tvořit, zakryjte místa a ostatní předměty před případným poškozením – nechtěným zabarvením.

Aplikace spreje Maston Decoeffect Gold Stříkání oříšků zlatou barvou Decoeffect Gold

3. Stužka na zavěšení

Po zaschnutí zlaté oříšky můžete dát do mističek, rozložit kolem adventního věnce a pod. Je to jen a jen na vás, fantazie se meze nekladou. Pokud byste, ale chtěli oříšky zavěsit na stromeček, připravte si lepicí tavnou pistoli a na každý oříšek ní přilepte stužky. Po zaschnutí už jen stačí oříšky pověsit na vánoční stromeček.

Pejsek u vánočního stromečku se zlatými oříšky

Zpět

Tipy a rady k malování

Nechte si na email zasílat tipy a rady k malování. Vaše údaje nebudou použité pro třetí strany a kdykoliv se můžete v zápatí e-mailu odhlásit