DIY nápad na renovaci židlí

31.05.2017

Malování nábytku je jednoduchý způsob, jak oživit svůj domov a navodit v něm příjemnou atmosféru. Jak si rychle a jednoduše zrenovovat židli nebo jiný kus nábytku vám poradíme v našem návodu.

 

Potřebujeme:Renovace staré dřevěné židle.

  • Starou dřevěnou židli
  • Brusný papír
  • Hadr
  • Maston Zero matný modrý
  • Maston Zero matný bílý
  • Starou záclonu
  • Vrchní lak Zero        

Příprava podkladu

Před proměnou židli podložte papírem a jemně přebruste brusným papírem. Následně ji zlehka očistěte
vlhkým hadrem a setřete ze dřeva všechen prach.

Se Zero, neboť neobsahuje žádné přidaná rozpouštědla, je bezpečné použití v interiéru i exteriéru. Vzhledem
k jeho jedinečnému složení na bázi vody je zcela nehořlavý a bezpečný pro použití v jakémkoli prostředí. Pokud se však rozhodnete renovaci židle provádět uvnitř, dbejte na to, aby byla místnost dobře větraná.

Skutečně jednoduchá aplikace

Před použitím sprej 2 - 3 minuty protřepejte. Barvu nanášejte ze vzdálenosti 25-30 cm lehkými pohyby nad povrchem. Sprej držte při nanášení stále svisle. Zero, ve srovnání s tradičními rozpouštědlovými barvami ve spreji, obsahuje vysoký obsah pevných částic barvy. To zajišťuje okamžité krytí již při jedné vrstvě nátěru.

Během aplikace si můžete všimnout, že povrch má nejprve pěnový vzhled. Nelekejte se, povrch se do deseti minut vyrovná. A už po 45 minutách je povrch suchý na dotek. Maston Zero nepotřebuje žádný odstup mezi opětovným nanášením a druhou vrstvu nátěru tak můžete nanášet okamžitě.

Stříkání židle sprejem Maston Zero, přední strana.     Stříkání židle sprejem Maston Zero, zadní strana.

Originální židle

Po zaschnutí modrého nátěru položte na židli ustřižený kousek záclony. Doporučujeme použít záclonu s výraznějšími vzory a krajkami, aby vzor na nábytku vynikl. Lehkými pohyby nad povrchem naneste na židli bílý nátěr. Plochy, které chcete nechat modré, překryjte papírem nebo hadrem. Po aplikaci odstraňte záclonu a židli nechte uschnout při pokojové teplotě. Po 24 hodinách je židle připravena na běžné používání.

Renovace dřevěné židle sprejem Maston Zero. Obrázek před a po.

Tip na závěr: Pokud se židli rozhodnete umístit venku, doporučujeme ji ošetřit ještě vrchním lakem Zero, aby se zaručila větší odolnost nátěru vůči povětrnostním podmínkám.

Zpět

Tipy a rady k malování

Nechte si na email zasílat tipy a rady k malování. Vaše údaje nebudou použité pro třetí strany a kdykoliv se můžete v zápatí e-mailu odhlásit